Gaziantep'e Gelen Bangladeş Büyükelçisi Vali Gül'ü Ziyaret Etti

Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddıkı, bir dizi ziyarette bulunmak ve ikili ticari görüşmeler yapmak için Gaziantep'e geldi.

Gaziantep'e Gelen Bangladeş Büyükelçisi Vali Gül'ü Ziyaret Etti

Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi M. Allama Siddiki, Gaziantep ile Bangladeş arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve ikili görüşmelerde bulunmak üzere Gaziantep'te geldi. Büyükelçi M. Allama Sıddıkı,Gaziantep'te kentin önde gelenleri ile görüşerek, Vali Davut Gül'ü ve Gaziantep Ticaret Odası'nı ziyaret etti.

Büyükelçi M. Allama Sıddıkı, ziyaret kapsamında Vali Gül, GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ile bir araya geldi. Gaziantep Ticaret Odası ziyaretinde iş adamları ile de görüşme yapan Büyükelçi M. Allama Siddiki, Gaziantep ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi için atılması gereken adımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Büyükelçi M. Allama Sıddıkı'ye ziyaretleri sırasında Elçi-Müsteşar Rais Hasan Sarower, Başkatip Sabuj Ahmed ile Gaziantepli iş adamı Erdal Özdemir de eşlik etti.

Büyükelçi Sıddıkı ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamasında "Gaziantep çok özel ve çok güzel bir şehir. Bu şehir tarihi öneme sahip bir şehir. Benim de bu şehre ikinci gelişim. Buraya turist olarak gelmek bile çok güzel ancak bizim Gaziantep'e geliş sebebimiz bu kentin liderlerini ziyaret etmek ve iş adamları ile bir araya gelmek. Programımız kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü'nü ziyaret etmek, buradaki Bangladeşli öğrencilerle bir araya gelmek ve iş adamları ile görüşmeler yapmak var" ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Sıddıkı, akşam saatlerinde de Bangladeş-Türkiye dostluk yemeğine katıldı.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2