"Aylık Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"

Gaziantep'te Valilik, Şahinbey Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, öğrencilere 1 milyonun üzerinde kitap dağıtılacağı bildirildi.

"Aylık Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"

Valilik tarafından hayata geçirilen "Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor" projesi çerçevesinde Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Aylık Ödüllü Kitap Okuma Yarışması" protokolü imzalandı.

Vali Gül, protokol imza töreninde, 8 ayda Şahinbey'deki öğrencilere 1 milyonun üzerinde kitap dağıtılacağını belirterek, bunun projeye önemli katkı sunacağını dile getirdi.

Şahinbey Belediyesinin lise ve ortaokullardaki tüm öğrencilere her ay bir kitap dağıtarak 8 ay boyunca projeyi devam ettireceğini söyleyen Davut Gül "Şahinbey Belediyemiz ödüllü bir yarışma düzenleyecek. Baktığımızda Şahinbey'deki öğrencilere 8 ay boyunca 1 milyonun üzerinde kitap dağıtılacağını görüyoruz. Kitap okumanın bildiğimiz faydalarının dışında akademik başarıya da çok önemli katkıları oluyor. İnanıyorum ki bu okunacak kitaplarla birlikte çocuklarımızın akademik seviyeleri de daha da artmış olacak." diyye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete kitap okumanın önemine değinerek, Gaziantep'te son yıllarda önemli etkinlikler düzenlendiğini ve kentin artık okuyan bir şehir olduğunu belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da yaklaşık iki yıldır ilçedeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlediklerini aktararak, "Kitap okuma yarışmasında derece yapan öğrencilerin bir kısmını Bosna Hersek'e, bir kısmını Konya'ya bir kısmını da umreye götürdük. Yine bisiklet dağıttık. Çeşitli vesilelerle öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Amacımız öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak her evde bir kütüphane oluşmasını sağlamak." dedi.

Proje kapsamında dereceye girenlerin ödüllendirileceği, katılım sağlayan bütün öğrencilereyse kitap dağıtılacağı belirtildi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2