Rektör Prof. Dr. Ali Gür'e Ziyaret

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz ve Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür'ü makamında ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür'e Ziyaret

Gaziantep Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen, Türk Dil Kurumu ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından destekleriyle iki gün sürecek Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri Çalıştayı öncesinde, TDK Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M.Öcal Oğuz ve başkan vekilleri, Prof. Dr. Ali Gür'ü makamında ziyaret ederek GAÜN ile ilgili bilgi aldı.

Rektör Ali Gür, üniversite olarak başta yüksek öğrenim çağındaki Suriyeli gençler olmak üzere önemli konularda sorumluluk üstlenildiğini belirtti. Rektör Gür, "Türkiye'nin üç dilde eğitim yapan tek üniversitesi olan üniversitemiz, Türkiye'nin diğer üniversitelerine de örnek olan birçok projeye imza atmaktadır. Dünyanın 104 ülkesinden 4 bin 200 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitemiz, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da gerekli sosyal sorumluluklarını yerine getirecektir" diye konuştu.

Konuklar ise, "Bu kentin en büyük devlet üniversitesi olan Gaziantep Üniversitesi'nin gerek geçmişte gerçekleştirdiği çalışmalar, gerek bu gün düzenlenen etkinlik, gerekse önümüzdeki günlerde yapılacak olan 'Dünya Göç ve Mülteci Kongresi' ile yaptığı hizmetler taktire şayandır. Bu önemli çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyorum" dedi ve Gaziantep'in UNESCO'nun Geliştirici Şehirler Ağı'na dahil olduğunu ifade etti.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2