Gaziantep'te Çiftçilere Destek

Gaziantep'te çiftçilerin kaliteli mahsul üretebilmesi için lisanslı hububat tohumu ve gübre dağıtılacak.

Gaziantep'te Çiftçilere Destek

Çiftçilere buğday, arpa tohumu ile gübre dağıtılmasını öngören protokol, Vali Davut Gül, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu arasında imzalandı.

Davut Gül, büyük bir emek ve alın teri ile toprağı işleyen çiftçiler için 2 bin ton buğday tohumu ve arpa ile yine 2 bin ton gübrenin dağıtılmasını içeren iki protokol imzaladıklarını ifade ederken,

"Şahinbey'de çiftçilik yapan her çiftçimizin attığı buğdayın, arpanın ve gübrenin yarısı Şahinbey Belediyesi tarafından karşılanıyor. Çiftçimize önemli bir destek sağlayan böylesi projeleri önemsiyor bu kapsamda projede emeği geçen başta belediye başkanımız ve ekibi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Mehmet Tahmazoğlu ise, belediye olarak 3 yıldır çiftçilere 10 bin 500 ton küçük ve büyükbaş hayvan yemi, 6 bin ton buğday, 6 bin ton gübre, 750 bin zeytin fidanı ve 150 bin fıstık fidanı dağıtımı gerçekleştirdiklerini anlatarak, bunların yüzde 50'sinin belediye tarafından karşılandığını ve şu ana kadar toplam maliyetin 20 milyon 295 bin lira olduğunu belirtti.

Mehmet Karayılan da son 3 yıldır Şahinbey Belediyesi tarafından çiftçilere çok ciddi desteklemeler yapıldığını söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Gaziantep Haberleri

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2