"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Etkinliğinde Renkli Anlar

Nizip'te Gazişehir Öğrenci Meclisi sosyal projeler kapsamında "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla engelli öğrencilere ve memurlara yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi.

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Etkinliğinde Renkli Anlar

Gaziantep'in Nizip ilçesinde Nizip Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hasan Kemal Akdoğan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Nizip Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nizip Gençlik Merkezi tarafından "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kapsamında bir etkinlik düzenlendi.

Abdulhamithan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda yapılan program ile özel öğretim öğrencileri ile engelli öğretmen ve memurların katılımıyla kahvaltı organizasyonu yapıldı. Ardından ise Gazişehir Öğrenci Meclisi üyesi öğrencileri ve misafir öğrencilerin katılımıyla "Alışveriş Becerisi Kazandırma" etkinliği yapıldı. Daha sonra katılımcılar  ağaç dikimi, resim çizme, duvar boyama ve geleneksel oyun faaliyetleri gibi etkinliklere dahil oldu.

Programın son bölümünde ise kapalı spor salonunda müzik şöleni yapıldı. Misafirlere İlçe Halk Eğitim Müzik Öğretmeni İbrahim Uysal ve Rehber Öğretmeni Kalender Sezer de eşlik etti.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2