Çöken İskelenin Altında Kalan Mühendisten Acı Haber!

Şahinbey'de bir cami inşaatında çöken iskelenin altında kalan ve yaklaşık 33 saatin ardından yaralı olarak bulunan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan, hayatını kaybetti.

Çöken İskelenin Altında Kalan Mühendisten Acı Haber!

Gaziantep'te Şahinbey ilçesindeki Akkent Camisi inşaatında çöken iskelenin altında kalan ve yaklaşık 33 saatin ardından yaralı bulunduğu bildirilen inşaat mühendisi Korkut Küçükcan hayatını kaybetti.

Önceki gün yaşanan olay sonrası başlatılan arama kurtarma çalışmalarının yaklaşık 33'üncü saatinde bulunan mühendis Küçükcan, ambulansla Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, Küçükcan ile daha önceden de mesailerinin bulunduğunu, kendisinin değerli bir mühendis olduğunu ifade etti.

Dr. Suat Zengin, "Malumunuz yaklaşık yarım saat önce mühendisimiz bulundu. Kendisinin acile getirildiğinde ilk değerlendirmemizde vefatının üzerinden belirli bir süre geçtiğini düşünmekteyiz. Ama bu sürenin ne kadar olduğuyla ilgili konu, yarın adli tıpta yapılacak incelemeler sonucunda belli olacaktır. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Gaziantep'in başı sağolsun" dedi.

Zengin, mühendisin ölüm sebebiyle ilgili soru üzerine de "Oldukça fazla miktarda iskele malzemesinin üstüne düşmesiyle yüzlerce kilo ağırlık oluşmuş. Başta baş bölgesi olmak üzere, vücudunun çeşitli bölgelerinde ezilmeler oluşmuştu. Otopsi kesin sonucu verecektir ama muhtemelen kafa travmasına bağlı ölümün gerçekleştiğini düşünmekteyiz."  diye konuştu.

Acı haberin duyulması üzerine ailesi ve yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Gaziantep Haber

Haber27

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2