"Damadımı Herkese İbret Olsun Diye Kına Gecesinde Öldürdüm"

Kızının en mutlu gününde damadının boğazını keserek öldüren cani adam., korkunç cinayeti işlemek için fırsat kollarken kameralara yakalandığı anlar günler sonra ortaya çıktı.

"Damadımı Herkese İbret Olsun Diye Kına Gecesinde Öldürdüm"

Gaziantep'te Eser Efsane (32), ailesinden istediği Damla Efsane ile iki ay önce önce nişanlandı, kısa süre içinde de resmi nikah kıydı. Daha sonra iki aile arasında düğün hazırlıkları sebebiyle bir tartışma çıkınca Damla Efsane'nin babası Mehmet G. düğüne izin vermediğini söyledi.

Kavga büyüyünce genç çift Kahramanmaraş'a kaçtı. Bir süre sonra yakınlarının araya girmesiyle, Mehmet G. "Tamam, düğüne izin vereceğim ama kına gecesi bizim evimizde yapılacak, kızım evden gelinlikle çıkacak" diye konuştu.

Bu söz üzerine Gaziantep'e dönen Eser ve Damla Efsanenin, baba evinin önündeki sokakta kına gecesi düzenlendi. Halayların çekildiği gecede Mehmet G. de damadıyla sık sık fotoğraf çektirdi. Mehmet G., gecenin sonuna doğru kızıyla çiftetelli oynayan damadının arkasından yanaştı ve beline sakladığı bıçakla boğazını kesti.

Oğlu ve bir akrabası da, oğlunun boğazının kesildiğini görüp müdahale etmeye çalışan anne Meryem Fidan'ı bıçaklayıp ağır yaraladı.

Olaydan sonra gözaltına alınan Mehmet G., eşi Ayyuş G., oğlu Cafer G. ile Damla'nın dayısı Gökhan G. tutuklandı. Mehmet G. ifadesinde "Damadımı herkese ibret olması için kına gecesinde öldürdüm. Onu öldürmekte kullandığım bıçağı da bir hafta öncesinden taşımaya başlamıştım" dediği öğrenildi. Ölümden dönen anne Meryem Fidan "Gözlerim kör olsaydı da oğlumun boğazının kesildiğini görmeseydim" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Kaynak:İHA

Gaziantep Haber

Haber27

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2