Eşi İçin Evi ve Arabasını Pembeyle Donatan Adam Kendisini Kılıbık Diye Nitelendirdi

Gaziantep'te kendisini 'kılıbık' diye nitelendiren koca, eşinin pembe rengini sevmesinden ötürü ev ve arabasının büyük bölümünü pembe renkli eşyalarla donattı. Mutfakta önlük giyip eşine yardım eden koca, kadına şiddete de tepki gösterdi.

Eşi İçin Evi ve Arabasını Pembeyle Donatan Adam Kendisini Kılıbık Diye Nitelendirdi

Akkent Mahallesi'nde yaşayan 12 yıllık evli Ertay ailesinin evine girenler şaşkına dönüyor. Eşinin pembe rengini sevmesinden dolayı evin büyük bir bölümünü pembeyle donatan Mustafa Ertay, eşine jest yapıp, mutfaktan salondaki eşyalara kadar her alandaki eşyaları pembeye boyattı. Sanayideki araç boyacısında beyaz eşyaları boyatan 2 çocuk babası Ertay, kadına yönelik şiddete de tepki gösterdi. Eşinin renkleri çok sevdiği için balkon duvarından mutfak dolaplarının kapaklarına kadar pembe renge kendisinin boyadığını söyleyen Ertay, işten eve geldiğinde de mutfakta eşine yardım ediyor.

Evlerine gelenlerin de pozitif enerjiyle döndüklerini anlatan Ertay çiftinin evlerinin her köşesinde pembe renge rastlanıyor. Kızlarının evlerinin içerisinde spor yapabilmeleri ve canlarının sıkılmamaları için salıncak kuran baba Ertay, kızlarının sporla ilgilenmesine de özen gösteriyor. Mutfakta bulaşık yıkayıp eşi Dilek'e çay servisinde bulunan ve kendisini 'kılıbık' olarak nitelendiren Mustafa Ertay, eşine her daim yardımcı olduğunu söyledi.

Pembeye boyanan eşyaları kendilerinin yaptığını belirten Mustafa Ertay, pembe hikayesini şöyle anlattı,

"Eşim renkleri çok seviyordu. Canlı renklerin enerjisini de çok seviyoruz. Böyle bir şeyler tasarladık. Her geçen gün bir şeyler eklemeye devam ediyoruz. Eşim de moda tasarımcısı. Her şeyi kendimiz üretmeye gayret ediyoruz. Dolapları, duvarı, eşyaları boyuyoruz. Hazır almıyoruz kendimiz yapıyoruz. Ben eşime evde yardım ederim. Eşim de bana yardım eder. İki tane kızımız var. Nasıl bir damadımız olmasını istiyorsak, eşime de öyle bir eş kaynanama da kayınbabama da öyle damat olmaya çalışıyorum. Eşim de sağ olsun bana hep yardımcı olur. 12 yıllık evliyiz, eşim bir defa dahi olsa kuaföre yollamadım. Eşim bana hürmet eder, ben de ona karşılıklı olarak yardımcı olmaya çalışırım. 2 tane kızımız var onlarla güzel zamanlar geçiriyoruz. Bol bol spor yapıyoruz. Her boş zamanlarımız da bisiklet süreriz. Kızlarımızla beraber değerli zamanlar geçirmeye çalışıyoruz."

Kadınların erkeklere emanet olduğunu belirten Ertay, "Benim 2 tane kızım var. Biz yarın bir gün yaşlanacağız. Biz de kayınbaba olacağız, aile olacağız. Nasıl bir damat bekliyorsak, bizim de dikkatli olmamız lazım. Kadınlar bize emanet. Bu emanete iyi bakmamız lazım. Hz. Ali'nin bir sözü vardır, 'İyi damat kazanılmış bir erkek evlattır, kötü damat kaybedilmiş bir kız evlattır.' İyi damat olmaya çalışırsak, ne ekersek onu biçeceğiz. Biz çocuklarımızdan istemeyelim örnek teşkil edelim. Kitap oku demiyoruz, kitap okuyoruz. Çocuklarımız görüyor. Spor yap demiyoruz, yapıyoruz. Çocuklarımız görüyor. Ev içerisinde nasıl davranıyorsak, çocukluğun pozitifliği farkındalık oluyor. Çocukların enerjisi belli oluyor" dedi.

Eşinin ailesine düşkün bir birey olduğunu söyleyen Dilek Ertay, kadına şiddetin yaşandığı son günlerde iyi örnek olmak istediklerini anlatarak, "Hem benimle hem de çocuklarımla güzel bir şekilde ilgilenir, kendisine çok teşekkür ederim. Hele de bu zamanda kadınlara yönelik bu kadar kaba ve çirkin davranışların yaşandığı şu sıralarda inşallah örnek teşkil ederiz. Ben tüm hanımlara karşılarına sevdikleri, saydıkları onlara değer verdiklerini anlayabildikleri insanların çıkmasını diliyorum" diye konuştu.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2