Gaziantep'in Gazilerinden İzmir'deki Skandala Tepki Geldi

Gazişehrin gazileri, İzmir'de düzenlenen törende sunucunun kıyafetinden dolayı alanı terk eden bir grup gaziye tepki gösterdi.

Gaziantep'in Gazilerinden İzmir'deki Skandala Tepki Geldi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesinden, İzmir'deki Gazileri anma gününde sunucunun başörtüsünden ötürü bir grup gazi tarafından dışlanmasına sert tepki geldi.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve sözcüsü Gazi Uzman Çavuş Adem Fatçı, İzmir'deki görüntülerin kendilerini çok üzdüğünü anlatarak, Gazilerin, annelerinin kız kardeşlerinin başındaki örtü içinde savaştığını belirtti. Bu olayı camia olarak kabul etmediklerinin vurgulayan Adem Fatçı, "Dün İzmir'deki 19 Eylül Gaziler günündeki törende tören sunuculuğunu üstlenen öğretmenimize yapılan saygısızlığı sebep ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz. Çünkü Gaziler vatanı milleti için savaştığı kadar, annelerinin, kız kardeşlerinin başındaki örtü içinde savaşmıştır. Biz şanlı Türk bayrağını namusunun örtüsü olarak kabul eden bir milletiz. Buradan dün yaşanan bu olayı kınıyorum. İnşallah bu tür çirkin olaylar tekrar yaşanmaz" diye konuştu.

19 Eylül Gaziler Gününü kutlayan Fatçı, Gaziliğin, Türk milletinin vatan bağımsızlık bayrak ve kutsal değerleri uğruna fedakarlığı, vatanseverliği yaşayan destanı yazan kahramanın adı olduğunu söyledi. Adem Fatçı, "Kore'den, Kıbrıs'a, Suriye'de terörle mücadelede milli sınırlar için şehit düşmüş bütün kınalı kuzulara selam olsun. Tüm gazi ve şehitlerimize selam olsun" ifadelerini kullandı.

Gaziantep Haberleri

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2