Gaziantep Tanıtım Günleri'ne Büyük Tepki

Bilecik'te gerçekleştirilen Gaziantep Tanıtım Günleri'ne esnaflar tepki gösterirken, orada satılan ürünlerin kendilerinde de olduğunu ifade ederek çoğu ürününde Gaziantep yöresine ait olmadığı ileri sürdüler.

Gaziantep Tanıtım Günleri'ne Büyük Tepki

 Bilecik'te gerçekleştirilen Gaziantep Tanıtım Günleri'ne  esnaflar tepki gösterirken, orada satılan ürünlerin kendilerinde de olduğunu ifade ederek çoğu ürününde Gaziantep yöresine ait olmadığı ileri sürdüler.

Bilecik merkez Hürriyet Mahallesi Kapalı Pazarı'nın giyim bölümünde yapılan Gaziantep Tanıtım Günleri'nde Gaziantep'e özgü birçok ürün görücüye çıkarken, Bilecik halkı fiyatlara, Bilecik esnafı ise gerçekleştirilen etkinliğe tepki gösterdi. Fiyatların pahalı olmasına Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri müdahale ederken, açıkta ve etiketsiz ürünler için gerekli şikayetler yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Bilecik Yiyecek Maddesi Satan Esnaflar Odası Başkanı Ahmet Subaşı, Gaziantep Tanıtım Günleri'nde açıkta ve etiketsiz satılan ürünler için gerekli mercilere başvuruları yaptıklarını ifade ederek, "Burada satılan Anada, Urfa gibi Gaziantep'e özgü gösterilen ürünler Bilecikli esnaflarımızda da mevcut ve bu ürünler o yöreye ait değil. Ben alanı gezdiğimde Hatay'dan içli köfteci, Afyon'dan sucukçu, Kayseri'den pastırmacılar vardı. O yöreye ait benim gördüğüm bakırcı, baharatçılar, bir kaç yöresel ürünler satan esnaf gördüm. Bu durum beni üzdü. Burada satılan çoğu ürün Bilecikli esnafımızda da var. Bizler geçen yıllarda olduğu gibi bu tür etkinliklere karşı çıkmıyoruz. Böyle bir tanıtım günü düzenlenecekse Bilecikli esnaflarımız düzenlesin. Geçen yıl bu tür olaya izin verilmemiş, bu yıl izin verilmesine bizler esnaflar olarak üzüldük. Halkımızı Bilecik'te bulamadığı ürünü bu tür tanıtım günlerinden alsın ama Bilecik'te olan ürünleri Bilecikli esnafımızdan alsın" diye konuştu.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2