Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü sebebiyle Gaziantep Valiliği'nde tören düzenlendi.

Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü sebebiyle Gaziantep Valiliği'nde tören düzenlendi. Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ile Sait Kirazoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gaziler, Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gaziantep İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüseyin Bekmez, Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, SANKO Üniversitesi Rektörü Güner Dağlı, kent protokolü, siyasi partilerin il başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan ve Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılını kutlayan Vali Davut Gül, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve kuruluşundan bu güne bu ülke için canını feda eden şehitlerimize, vefat eden gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlık sıhhat diliyorum. Bizim bu ülke için saflarımızı daha da sıklaştırmamız gerekiyor. Bizim farklılıklarımızı zenginliklerimiz olarak görmemiz lazım. Birbirimizi daha çok sevip, daha çok kucaklayarak bu vatanı gelecek nesillere bırakmamız lazım. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşasın. Çünkü cumhuriyet bizi biz yapan en önemli değerdir. Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun" dedi.

Vali Gül konuşmasının ardından bayram tebriklerini kabul etti.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2