Hırsızlık Olayı Pes dedirtti

Gaziantep'te bir hırsız camide namaz kılan yerli turistin çantasını çaldı. Olay güvenlik kameralarına yansırken, çantası çalınan kadın gözyaşlarını tutamadı.

Hırsızlık Olayı Pes dedirtti

Gaziantep'te bir hırsız camide namaz kılan yerli turistin çantasını çaldı. Olay güvenlik kameralarına yansırken, çantası çalınan kadın gözyaşlarını tutamadı.

Pes dedirten olay Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Seferpaşa Mahallesinde Alauddevle Cami'de yaşandı. Sakarya'dan Gaziantep'e gezi için gelen Şükran Perçin, camide namaz kılarken camiye giren bir adam, talihsiz kadının çantasını çalarak kaçtı. İçerisinde telefon, kredi kartları, banka kartları, 2 bin lira civarında para ve özel eşyaların bulunduğu çantayla hırsız ortadan kaybolurken çantayı çalma anları ve rahat tavırları ise camideki güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Yaşadığı olayın ardından mağdur olan Perçin, "Gaziantep'i çok sevdiğim için buraya gezmeye gelmiştim. Bugün de yatsı namazını kılmak için camiye geldim. Namazımı bitirince çantamın yanımda olmadığını fark edince çok üzüldüm. Yani çok üzücü bir durum, Allah'ın evinde böyle bir olayın yaşanması çok daha üzücü. Böyle birşeyi nasıl korkmadan yapabiliyorlar. Hakkımı helal etmiyorum. Aldıklarını geri göndersin istiyorum" diye konuştu.

Gaziantep gezisi için çalışarak para biriktirdiğini söyleyen talihsiz kadın, "Ben bu gezi için memleketimde tek tek fındık topladım. Hayatımda ilk kez tatil için bir yere çıktım. O yüzden çok üzücü bir durum. Hakkımı helal etmiyorum. Çok üzgünüm. Namazımı bitirdikten sonra da memlekete doğru hareket edecektim. Çantam çalındığı için memleketime de gidemiyorum" diye konuştu.

Şükran Perçin, "Çantamda 2 bin liraya yakın param vardı, banka kartlarım, kimliğim, cep telefonum ve benim için önemli olan ilaçlarım vardı. Allah'ın evinde böyle bir hırsızlık yapılır mı. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

Gaziantep Haber

Haber 27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2