İslahiye'nin Tek Kadın Muhtarı ve Antrenörü

İslahiye'deki tek kadın muhtar Gülay Çetin, sosyal ve sportif faaliyetleri artırmak maksadıyla mahallesinde kurduğu futbol takımına antrenörlük yapıyor.

İslahiye'nin Tek Kadın Muhtarı ve Antrenörü

İslahiye'deki tek kadın muhtar 2 çocuk annesi Gülay Çetin(38), sosyal ve sportif faaliyetleri artırmak maksadıyla mahallesinde kurduğu futbol takımına antrenörlük yapıyor.

Türkbahçe Mahallesi'nde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 5 erkek rakibini geride bırakan Çetin, ilçenin tek kadın muhtarı olarak göreve geldi. Göreve başlar başlamaz harekete geçen Gülay Çetin, açık hava sinema günleri etkinliği düzenledi ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için de mahallede futbol takımı kurdu. Bu yıl 1'incisi düzenlenen 'İslahiye Belediye Başkanlığı Futbol Turnuvası'na katılan takımın teknik direktörlüğünü de üstlenen Çetin, saha kenarından oyuncularına taktik vererek yarı finale kadar çıkmasını sağladı. Turnuvadaki tek kadın antrenör olma özelliğini de elinde bulunduran Çetin'in tek isteği mahallesine halı saha yapılması.

Mahallede saha olmamasından dolayı antrenmanları okul bahçesinde, boş alanlarda taşlardan oluşturulan kalelere şut atarak hazırlanan takımın başarısından memnun olduğunu belirten Çetin, "Seçildikten sonra ilk işim sportif faaliyetlerle gençleri kötü alışkanlıklarda uzak tutmayı amaçlayarak futbol takımı kurmak oldu. Takımdaki oyuncularımda farklı meslek gruplarından insanlarda var. Öğrenci olan da işsiz olan da var. Mahallemizde imece usulü topladığımız para ile ayakkabı, forma ve diğer malzemeleri aldık. Oyuncularımızla fırsat buldukça mahallemizde saha olmadığı için okul bahçesinde, boş alanlarda çift kale maçlar yaptık. Toprak yolda ve dağlarda ise düz koşularla maçlara hazırlandık. Fırsat buldukça da yakın mahallemizde bulunan halı sahada hazırlanmaya çalıştık. Turnuvada gençlerimizle yarı finale kadar geldik. Amacımız şampiyon olmaktır. Gençleri seviyorum, onlarda beni seviyor ben hepsinin ablasıyım. Tek isteğim ise mahallemize halı saha yapılması" diye konuştu.

Gaziantep Haberleri

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2