Kına Gecesinde Damadını Öldüren Adam Pişman Olmadığını Söyledi

Kına gecesinde damadını öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan kayınpeder cinayeti 20 gün önce planladığını itiraf etti.

Kına Gecesinde Damadını Öldüren Adam Pişman Olmadığını Söyledi

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Şahinbey ilçesi Üçoklar Mahallesi'nde M.G'nin evinin önünde düzenlenen kına gecesinde, Eser Efsane'nin (32) bıçaklanarak öldürülmesi ve annesi Meryem Fidan'ın yaralanmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, kayınpeder M.G'nin arasında olduğu gelinin 4 akrabasını gözaltına aldı.

Cinayeti itiraf eden M.G, yaklaşık 4 ay önce Eser Efsane'nin annesi Meryem Fidan ile kendilerini ziyarete geldiklerini ve kızını istediklerini söyledi.

Kızını vermeyi ilk önce kabul etmediğini ancak daha sonra kabul ettiğini söyleyen M.G, "Kendi aramızda söz, akabinde nişan töreni yaptık hatta resmi nikah yaptık. Kızım ve Eser'in nişanlılık süreçleri normal seyrinde ilerlerken bundan 20 gün önce damadım Eser, kızımı gelinlik ve ev eşyası bakmak bahanesiyle Kahramanmaraş'a kaçırdı. Eşimle birlikte Eser'in en yakın arkadaşı olan S.K'nin Kahramanmaraş'taki iş yerinin önünde beklemeye başladık. Eser'i ve kızımı görünce yanlarına gittik. Sonra Eser'in annesinin evine gidip konuştuk, zaman zaman tartıştık. Bana kızımın yerini bildiği halde bilmiyorum demesinden dolayı Meryem Fidan'a ve kızımı kaçırdığı için Eser Efsane'ye kızgın ve öfkeliydim." dediği ortaya çıktı.

20 Eylül'de kına, 22 Eylül'de düğün merasimi için sözleştiklerini anlatan M.G, aslında Eser'i öldürmek için fırsat kolladığını ve anlaşmış gibi davrandığını söyledi.

Kına merasiminin evlerinin önünde normal şekilde başladığını anlatan M.G, "Eser'i kına merasiminde ibret olması amacıyla öldürmek için fırsat kolluyordum. Bunun için üzerime bir hafta kadar önce bir bıçak aldım. Kına merasimi boyunca fırsat kolladım hatta bir ara damadım Eser'in yanında oturdum ancak ortam hareketli olduğundan eylemi gerçekleştiremedim. Saat 21.30 sıralarında kına yakıldı. Kına yakıldıktan sonra kızımla damadım oynadılar. Oyun bittikten sonra kızım ve damadım kenara çekilmişlerdi ancak ayakta el ele tutuşmuş halde duruyorlardı. Ben uygun zaman olduğunu anladım ve damadım Eser'in arkasından yaklaştım." diye konuştu.

Belinden çıkardığı bıçakla Eser'i boğazından bıçakladığını söyleyen M.G, o sırada yanlarına gelen damadın annesi Meryem Fidan'ı da yaraladığını söyledi.

M.G, Bıçağı oğluna verdiğini, daha sonra Oğuzeli'nde bir yere gittiğini ve polisler tarafından yakalandığını aktardı. Damadını kafasında kurduğu plan doğrultusunda öldürdüğünü hatta öncesinde yakınlarına "Eser'e kimse karışmasın, onu ben öldüreceğim." dediğini söyledi.

M.G, ilaç bağımlısı olduğunu ve olaydan önce de 8 hap aldığını iddia ederek, damadını öldürdüğü için pişman olmadığını söyledi. Cinayetle ilgili M.G ile diğer 3 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gaziantep Haberleri

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2