Okul Müdürü ve Öğretmen Veli Tarafından Darp Edildi

Bir okul müdürü ve öğretmen, bir öğrenci velisi tarafından darp edildi. Saldırıya tepki gösteren öğretmenler, öğrenciler ve veliler oturma eylemi yaptı.

Okul Müdürü ve Öğretmen Veli Tarafından Darp Edildi

Bir okul müdürü ve öğretmen, bir öğrenci velisi tarafından darp edildi. Saldırıya tepki gösteren öğretmenler, öğrenciler ve veliler oturma eylemi yaptı.

Olay, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeki Sebiha Rıfat Kaleoğlu Ortaokulunda dün öğleden sonra yaşandı. İddiaya göre, okul idaresi okulda eğitim gören zihinsel engelli bir öğrenciyi rahatsız eden başka bir öğrenciyi uyardı. Çocuğunun okul idaresi tarafından uyarılmasına kızan öğrenci velisi Erdinç K. okulu basarak müdür Fatih Şahin'e sehpa fırlatıp, darp etti. Adam, kendisini sakinleştirmeye çalışan bir kadın öğretmene de saldırdıktan sonra okuldan ayrıldı. Saldırganın okul müdürünün odasına girişi ile diğer öğretmene saldırma anı ise okuldaki güvenlik kameralarınca anbean kaydedildi. Bu sırada çocukların panikle sağa sola kaçışması ise dikkat çekti.

Olaya tepki gösteren öğretmenler, öğrenciler ve veliler okulda oturma eylemi yaparak saldırıyı kınadı. Öğrenciler, okul bahçesindeki eylemde müdür Şahin lehine sloganlar attı.

Memur-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, saldırıya tepki göstererek okul müdürü Fatih Şahin'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve,  "Toplumda şiddet eğitimcilere kadar uzanıyorsa toplumun ayaklarının altındaki halı kayıyor demektir. Bir öğrenci velisinin gelip hiçbir şey demeden, konuşmadan okul müdürüne bir saldırısı var. Okul müdürümüz velinin derdinin ne olduğunu bile anlamadan bir saldırıya maruz kalmış ve darp edilmiş. Biz bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Burada da tepki amaçlı tamamen bir veli organizasyonu var. Çünkü çocuklarının gözü önünde öğretmenleri saldırıya uğramış durumda. Biz bu saldırıyı lanetliyoruz. Konu ile ilgili şikayetler de yapıldı zaten. Biz de bunun takipçisi olacağız. İnşallah gereken ne ise yapılır" dedi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2