Sokak Ortasında Karısını Tekme Tokat Döven Adam Serbest Bırakıldı!

Gaziantep Şehitkamil ilçesinde 8 Şubat Mahallesi'nde sokak ortasında karısı B.Ç.'yi çocuğunun gözleri önünde tekme tokat döven ve gözaltına alınan E.Ç., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Eşinin şikayetçi olduğu Emreh Ç. savunmasında pişman olduğunu ifade etti.

Sokak Ortasında Karısını Tekme Tokat Döven Adam Serbest Bırakıldı!

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, büyük tepki gören şiddet görüntüleri üzerine araştırma başlatıldığı, şiddet gösteren erkeğin kadının kocası E.Ç. olduğunun tespit edildiği şiddet mağduru B.Ç.'nin İstanbul'a gittiği kaydedildi. Herhangi bir şikayet olmadığı vurgulanan açıklamada:

"Olayın 15 Kasım 2019 tarihinde Şehitkamil ilçemiz 8 Şubat Mahallesi'nde meydana geldiği, mağdur kadının, eşi tarafından şiddete maruz kaldığı ve olayla ilgili ilimizde, herhangi bir kolluk birimine veya adli mercilere müracaatta bulunmadığı tespit edilmiştir. Olay sonrasında mağdurun İstanbul iline gittiğinin tespit edilmesi üzerine, mağdur kadın ve İstanbul ilinde bulunan polis merkezi ile irtibat kurulmuş, görevlilerimizce de olayı gerçekleştiren eş yakalanarak hakkında yasal işlemlere başlanmıştır." denildi.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada da şiddet mağduru kadının, İstanbul'da müracaatının alındığı belirtilerek,

"Olayın 15.11.2019 tarihinde Şehitkamil ilçesi 8 Şubat Mahallesi 8 Şubat Anadolu Lisesi önündeki sokakta meydana geldiği, şiddet mağduru B.Ç.'nin (Gaziantep 1995 doğumlu), eşi E.Ç. (Gaziantep 1987 doğumlu) tarafından şiddete maruz kaldığı, mağdur, B.Ç.'nin olay akabinde İstanbul ilinde bulunan ailesinin yanına gittiği ve herhangi bir şekilde kolluk ya da adli mercilere müracaatta bulunmadığı anlaşılmıştır. Şiddet mağduru B.Ç. ile irtibata geçilmiş, İstanbul ilinde polis merkezinde, müracaatı alınmıştır. Şüpheli, E.Ç. yakalanmış olup, meydana gelen olay ile ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Gözaltına alınmasının ardından 'Darp' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Emrah Ç., savcılık sorgusu sonrası nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Savunmasında polisteki ifadesini tekrarlayarak pişman olduğunu söyleyen Emrah Ç., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2