Ataşehir'de 'Gaziantep Yiyecek Şenliği'

İstanbul Gaziantepliler Derneği tarafından bu yıl 19.su düzenlenen geleneksel Gaziantep Yiyecekleri Şenliği 20-21-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Ataşehir'de gerçekleşti. Ataşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan şenlikte Gaziantep'e özgü; kebap,baklava, kadayıf, içli köfte, yuvarlama, katmer, Antep fıstığı, kuru patlıcan dolması gibi onlarca yöresel lezzet tanıtıldı. Festival'de davetlilere 50 bin porsiyon kebap pişirildi.

Ataşehir'de 'Gaziantep Yiyecek Şenliği'

İstanbul Gaziantepliler Derneği tarafından bu yıl 19.su düzenlenen geleneksel Gaziantep Yiyecekleri Şenliği 20-21-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Ataşehir'de gerçekleşti. Ataşehir Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan şenlikte Gaziantep'e özgü; kebap,baklava, kadayıf, içli köfte, yuvarlama, katmer,  Antep fıstığı, kuru patlıcan dolması gibi onlarca yöresel lezzet tanıtıldı. Festival'de davetlilere 50 bin porsiyon kebap pişirildi.

Geçtiğimiz yıl 50 binden fazla kişinin katıldığı yemek şenliğine bu sene de yoğun katılım gerçekleşti. Şenlikte katılımcılar için 50 bin porsiyon kebap, yemek ve tatlı pişirilirken, etkinlikte yemek yapma ve Baklava yeme yarışmaları da düzenlendi.

Şenliğe gelenlere renkli bir program hazırladıklarını söyleyen İstanbul Gaziantepliler Derneği Başkanı Oya Öztan, "İstanbul Gaziantepliler Derneğinin 19. Sunu gerçekleştirdiği yiyecekleri şenliğindeyiz. Her yıl özgürlük parkında gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzu bu yıl Ataşehir'e taşıdık ve Gaziantep Ataşehir'de diyoruz. Gaziantep'e dair bütün lezzetleri bulabileceğiniz, Gaziantep'in sadece gıdasını değil bakırından yemenisine her tür kültürünü bulabileceğiniz bir şenlikteyiz. Şenliğimizde neler mi var? Katmerden acura, taze antep fıstığından kebaplar ve Gaziantep'in sulu yemekleri, antep peyniri dahil her şeyiyle 50.000 porsiyon yemek pişireceğiz. 50.000 porsiyon kebap pişireceğiz. Tüm halkımızı bu etkinliğimize bekliyoruz" diye konuştu.

Etkinlik yöresel yemeklerden, tatlılarla, hediyelik eşyalara kadar birçok alanda çeşitliliğin olması katılımcılar tarafından da büyük beğeni topladı. Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi Migros Genel Müdürlüğü arkasında düzenlenen şenlik, 22 Eylül Pazar akşamı sona erdi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2