"Bilim Benim Süper Gücüm" Temalı Bilim Şenliği Başladı

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde "Bilim Benim Süper Gücüm" temalı bilim şenliği başladı.

"Bilim Benim Süper Gücüm"  Temalı Bilim Şenliği Başladı

Şenlik açılışında konuşan Vali Davut Gül, Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılının "Fuat Sezgin" yılı olarak ilan edildiğini anımsatarak,

"Fuat Sezgin'in kim olduğunu ve ne işler yaptığını hepimizin bilmesi gerekiyor. Büyükşehir öncülüğünde gerçekleştirilen bu çalışma 3 gün boyunca sürecek. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim akademik başarıyla ilgili bir hedefimiz var. Ama daha önemli iddiamız, öğrencilerimizin ve çocuklarımızın sosyal hayatta aktif olmalarıdır. Çocuklarımızın sporla, bilimle ve kültürlü içli dışlı olmalarını istiyoruz. Bunu başarmak için de gayret göstermemiz gerekiyor." diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ ise geleceğin bilim insanı adayı olan öğrencilerin yaptıklarının anlatılacağı önemli bir şenliğin açılışında bir araya geldiklerini söyledi ve  "Sizlere güveniyoruz, bizler sizlere elimizden gelen desteği sağlayacağız, hep beraber çalışacağız, siz öğrencilerin arasından önemli isimleri çıkaracağız." şeklinde konuştu.

Özellikle gençlerin Fuat Sezgin'i yakından tanımaları gerektiğini aktaran Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise, "Çünkü bilim insanı olmanın çok kolay olmadığını biliyoruz. Fakat imkansız da olmadığını öğrencilerimize anlatmak amacındayız. Öğrencilerimiz çalışarak her şeyin üstesinden gelebilir. Yaklaşık 27 dil bilen, vefat edene kadar hayatının çok önemli bir kısmını çalışmakla geçiren bir bilim insanının örnek olarak bize gösterilmiş olması çok önemli." dedi.

Ayrıca, bilim şenliğinin 3 gün süreceği, 4 ana kategoride; robotik kodlama, mühendislik, dene-yap ve sanat atölyesiyle 50 çadırda etkinliklerin gerçekleşeceği belirtildi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2