GastoAntep Kapsamında Yabancı Şefler Panel Düzenledi

Gaziantep'in, "Dünyanın en önemli gastronomi merkezlerinden biri olması" maksadıyla düzenlenen festivalde yabancı şeflerce workshop ve paneller düzenlendi.

GastoAntep Kapsamında Yabancı Şefler Panel Düzenledi

Gaziantep'in, "Dünyanın en önemli gastronomi merkezlerinden biri olması" maksadıyla düzenlenen festivalde yabancı şeflerce workshop ve paneller düzenlendi. Festival Park'ta kurulan stantlarda ziyaretçiler için yemekler yapıldı. Aşçıların görsel şovu katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Festivalde, dünyaca ünlü şefler Türkiye'nin gastronomi profesyonelleri ve şefleri, gurmeler, Gaziantepli tarım üreticileri ve gastronomi yazarları da yer aldı. Festivalin üçüncü gününde aralarında Michelin ve UNESCO madalyalı ustaların da bulunduğu şefler workshop gerçekleştirdi. Workshop sırasında oluşturulan sahneye çıkan şefler, kendi ülkelerine ait lezzetleri anlatımlı olarak pişirip katılımcılara ikram etti. Ünlü şef Ömür Akkor, festival kapsamında düzenlenen panelde, Anadolu topraklarının kültür, gıda malzemeleri ve yemekler konusunda dünyanın en iyisi olduğunu söyleyerek, "Gaziantep mutfağı bir yıldız. Gaziantep bu konuda bir taç yaptı ve bunu çok iyi taşıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de bu konuda çok ciddi emekleri var. Son olarak, yemeklere, hikayelere sahip çıkalım. Ben, sen o demeden destekleyelim. Gaziantep uçtu gidiyor." diye konuştu.

Programa, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile davetliler katıldı. Şahin, Büyükkılıç ve beraberindekiler, festival kapsamında düzenlenen "Local Şef Uluslararası Mutfak Yarışması"na katılan, aralarında yabancıların da yer aldığı 18 şefin standını ziyaret ederek, başarılar diledi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2