'Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali' Başladı

Oğuzeli'de bu yıl 11.si düzenlenen 'Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali', ilçede yapılan nar hasadı ile başladı.

'Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali'  Başladı

Oğuzeli'de bu yıl 11.si düzenlenen 'Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali', ilçede yapılan nar hasadı ile başladı.

Gaziantep'te, Oğuzeli Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali ilçedeki nar bahçelerinde yapılan nar hasadı ile başladı.

Nar hasadına Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç da katıldı. Kılıç, nar hasadının ardından yaptığı açıklamada, "Bu yıl 11. kez düzenlemiş olduğumuz Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali'ni nar hasadı ile başlattık. Hasadı yapılan narlarımız toplanarak jüri tarafından en iyi narlarımız ve yetiştiricilerimiz de ödüllendirilecek. Aynı şekilde en iyi kurutmalıklarda yetiştiricilerimizden birinci, ikinci ve üçüncü olanlara ödüllerini vereceğiz. Bu sayede de üreticilerimiz daha iyi ürün yetiştirmeleri için teşvik etmiş olacağız. Akşam festivalimiz kapsamında gerçekleşecek olan konserlerimiz öncesinde de dereceye giren çiftçilerimize ödüllerimiz takdim etmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Nar hasadı ile başlayan Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali, akşam saatlerinde Oğuzeli ilçesinde gerçekleşecek olan kortej yürüyüşü ile devam edecek. Festival'de ünlü sanatçıların katılımıyla çeşitli konserler ve Türkiye genelinden güreşçilerin katılımıyla Aba Güreşi müsabakaları da yapılacak.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2