Tramvayda Çiğköfte Partisi

Frankfurt Gaziantep Derneği, Frankfurt'taki Türk toplumu temsilcilerinin, Alman vatandaşlarının iş adamlarının ve STK başkanlarının katılımıyla nostaljik tramvay içerisinde çiğ köfte ve baklava partisi düzenledi.

Tramvayda Çiğköfte Partisi

Frankfurt Gaziantep derneği tarafından Frankfurt Trafik İdaresinden (VGF) kiralanan nostaljik tramvay, Merkez Tren İstasyonu güney Tramvay durağından hareket etti.

Gaziantepli vatman Ziya Ceylan idaresindeki tramvay, 2 saatlik yolculuk boyunca Gaziantep'in semtleri Şehreküstü, Eblehan, Suburcu, Galaaltı, Maarif, Karagöz, ve Tabakhane adı verilen temsili duraklardan geçerek küçük bir şehir turu attı. Programa katılan yaklaşık 70 kişiye Gaziantep baklavasının yanı sıra tramvayda yoğurulan çiğ köfte ikram edildi. Katılımcılar tramvaydaki grup tarafından seslendirilen yöresel türkülerle hoş vakit geçirerek memleket özlemi giderdiler. Frankfurt Gaziantep Dernek Başkanı Ökkeş Toy, derneğin 2005 yılında kurulduğunu ve bu etkinliği 4 yıldır yaptıklarını ifade etti.

Ökkeş Toy, "Amacımız buradaki Türk toplumunun iş adamlarıyla, gazetecisiyle, siyasetçisiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve dernekleriyle faaliyetler yaptığına dikkati çekmek ve Alman toplumuyla bir dostluk köprüsü oluşturmak" diyerek düzenlenen geceye her kesimden yoğun bir ilgi gösterildiğini belirtti.

30 Kasım'da düzenleyecekleri 13'inci Gaziantep Kültür ve Dayanışma Gecesi'ne tüm hemşehrilerinin ve Gaziantep dostlarının katılmasını beklediklerini ifade eden Toy, "Birlikten güç doğar, Frankfurt'ta bu yılda dayanışmanın inceliği sergilenecek" dedi.

Gaziantep Haber

Haber27

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2