Ne Güzel Olurdu

Amerikalıların DAEŞ lideri Bağdadi’nin yerini tespit edip onu etkisiz hale getirdikten sonra Cumhurbaşkanı’mızın bir açıklaması oldu: “Yakında sürprizlerimiz olacak!..” şeklinde.

Doğrusu umut veren heyecanlandıran bir açıklamaydı.

Biliyoruz ki, Cumhurbaşkanı’mız içi boş konuşmaz.

Ben bu ifadeyi, PKK üst yönetiminden bir veya birkaçının ya etkisiz hale getirileceği yahut derdest edileceği şeklinde anladım.

1984 eylül ayında Eruh ve Şemdinli baskını ile PKK terörü ülke gündemine girdi. O zamandan bu yana ülke olarak terörle yatıp kalkıyor ve teröristle mücadele ediyoruz. Çok sayıda hükümetler geldi geçti; ama terör meselesi geçmedi.

Uydumuz yoktu; İHA’larımız, SİHA’larımız yoktu. Birtakım uzun menzilli füzelerimiz yoktu.

Yıllarca PKK Kandil’de cirit atıp durdu. Kuzey Irak’ta, biraz da Barzani’nin himaye ve göz yummasıyla, barındılar.

Son yıllarda yukarıda belirttiğimiz silah teknolojimiz hızla gelişti. Dışa bağımlı olmaktan kurtulduk.

Devlet büyüklerimizin, “Teröristler dağdaki mağaralarından başlarını çıkarmaz durumdalar.” sözlerini duyar olduk.

Öte yandan Kandildeki terör baronları ile uğraşırken bir de Suriye’de oluşan boşluktan dolayı PYD, YPG belası ile uğraşır olduk.

Artık Amerika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere PKK’ya olan desteklerini gizleme gereği bile duymuyorlar.

Hepsini anlıyorum, hepsi tamam; ama PKK’nın üst düzey yöneticilerini gazeteciler gidip bulup onlarla görüşüyorlar, röportajlar yapıyorlar. Adamlar Kandil’de toplantılar düzenliyorlar. Özellikle “Çözüm Süreci’nde” HDP yöneticileri Kandil’i yol yapmışlardı. O günlerin yayın organlarına yansıyan boy boy fotoğrafları var.

Bütün bunlar olurken bu adamlar, bu insanlar hiç mi izlenmez? Hiç mi yer tespitleri yapılmaz bunların? Bunlarla ilgili bilgiler etraflıca neden toplanmaz? Eminim ki bütün bunlar yapılmıştır.

Eğer bunlar devletin ilgili birim ve kurumlarınca takip altına alındı ve gerekli bilgiler toplandıysa neden bunlardan biri veya birkaçı etkisiz hale getirilmez ki?

Türkiye kamuoyunu rahatlatmak adına, devletimizden böyle hamleler bekliyoruz. Özellikle SİHA’larımız, bu türden operasyonları yapabilecek teknolojik donanıma sahiptir.

İsrail’in geçmişine baktığımızda Filistinli üst düzey yöneticilere karşı bu tip operasyonları yaptığını hatırlarız. Avuç içi büyüklüğündeki İsrail kadar da mı olamıyoruz?

Bunca yıldır bu türden operasyonları yapamadık; ama artık zamanıdır. Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Fehman Hüseyin, Şahin Cilo gibileri etkisiz hale getirmenin zamanı değil midir? Eminim ki ülke halkı ve özellikle şehit yakınları dört gözle bunu bekliyorlardır.

Böylece sayın Cumhurbaşkanı’mızın sözlerinin altının ne kadar dolu olduğunu da görmüş olurduk.

Çok uzaklardan gelen Amerika bunu yapabiliyorsa artık biz de yapabilmeliyiz.

Bir gün böyle bir haberi basın yayın organlarından duymak..

NE GÜZEL OLURDU!..

YORUM EKLE

banner3

banner2