107 Yaşındaki Dedenin Uzun Yaşam Sırrı

Araban'da yaşayan 107 yaşındaki Vakkas Ekici, uzun ve sağlıklı bir yaşam için doğal ürünler tüketilmesini tavsiye etti.

107 Yaşındaki Dedenin Uzun Yaşam Sırrı

 Arabanyaşayan 107 yaşındaki Vakkas Ekici, uzun ve sağlıklı bir yaşam için doğal ürünler tüketilmesini tavsiye etti.

10 çocuk ve 40 torun sahibi Vakkas Ekici'yi Araban Cumhuriyet Başsavcısı Sefer Açıkyürek, evinde ziyaret etti.

İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Sinan Erşahin, Ekici'nin Kırsal Akbudak Mahallesi'ndeki evini ziyaretinde Vakkas dedenin sorunlarını dinleyen Açıkyürek'e, eşlik etti. Hafızasında yer eden özellikle çocukluk ve askerlik anılarını anlatan Vakkas Ekici, uzun yaşamanın sırlarını da anlattı.

Ekici, "Daha birkaç yıl öncesine kadar hiç boş durmadım. Hava güzel olunca evde oturmam. Kendime ait Antep fıstığı bahçemde çalışır, zamanımın çoğunu burada geçiririm. Çocukluğumdan bu yana bahçemde yetiştirdiğim doğal ürünleri yedim." diyerek hayatı boyunca çalıştığını aktardı.

Çok ciddi bir rahatsızlık geçirmediğini söyleyen Ekici, "Soframda daima yoğurt, tereyağ ve bal bulundururum. Uzun yaşamak isteyenlere, doğal ürünler tüketmeyi tavsiye ediyorum. Kendimi bildim bileli sabah kahvaltılarında mutlaka yoğurt ve baldan oluşan bir karışım tüketiyorum. Allah'a çok şükür, bütün ihtiyaçlarımı kendim giderebiliyorum." dedi.

Sefer Açıkyürek ise yaşlıların dua kapısı olduğunu söyleyerek, "Onları sık sık ziyaret edip dualarını almalıyız. Onlara en iyi şekilde bakmakla mükellefiz. Yaşlıların olduğu yerde bereket vardır. Rabbim bizlere onlara layıkıyla hizmet etmeyi ve dualarını almayı nasip eder inşallah." dedi.

Açıkyürek, herkesin yaşlanacağını belirterek bugünden gençliğin kıymetini bilip yaşlılara gereken önemin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2