Kıraathanesinde Şehrin Futbol Tarihini Yaşatıyor

Eskiden birçok takımda futbol oynayan Ömer Varlık, eski futbol fotoğraflarıyla süslediği kendi kıraathanesinde şehrin futbol tarihini yaşatıyor.

Kıraathanesinde Şehrin Futbol Tarihini Yaşatıyor

Gaziantep'te yaşayan eski futbolcu Ömer Varlık,  kıraathanesini eski fotoğraflarlar donattı. Ömer Varlık, kıraathanesinin duvarlarına astığı fotoğraflarla şehrin futbol tarihini gözler önüne serdi. Varlık'ın özellikle oynadığı dönemlerde forma giydiği takımlarla çekilmiş olan fotoğraflarının yer aldığı kıraathanede Gaziantep şehrinin Celal Doğan, Talat Özkarslı,  Ahmet Uzer gibi tanınmış simalarının da gençlik fotoğrafları bulunuyor.

Gaziantep'in  futbol tarihine ait eski fotoğrafları toplayıp böyle bir şey yaptığını ifade eden Ömer Varlık, "Burayı açtıktan sonra futbol oynadığım dönemle ve Gaziantep şehrinin futbol tarihi ile ilgili fotoğraflar buldum. Bulduğum fotoğrafları da tek tek kendi iş yerimin duvarlarına astım. Burada şehrin bilinen ve tanınan isimlerinin de fotoğrafları var. Sonuçta bir şehrin futbol tarihine ait pek çok fotoğrafı burada sergiliyorum" şeklinde konuştu.

Ayrıca  Varlık, "Burada benim dışımda pek çok kişinin daha fotoğrafları mevcut. O yüzden bazen buraya yakınlarının, babasının, dedesinin fotoğrafını görmeye gelenler, hatta fotoğraflara bakıp ağlayanlar bile oluyor. Ben de o gelenlerle beraber oturup hem gururlanıyorum hem de ağlıyorum" dedi.

Gaziantep Haber

Haber27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2