Aile Hekiminden Örnek Davranış

İslahiye'de bir evin çatısından düşen atmacayı tedavi eden Aile Hekimi Ahmet Velioğlu, iyileşen yavruyu yeniden doğaya bırakılmak üzere Milli Parklar Şefliğine teslim etti.

Aile Hekiminden Örnek Davranış

İslahiye ilçesi Altınüzüm beldesinde bir binanın çatısındaki yuvadan düşen yavru atmaca yaralandı. Yavruyu bulan çocuklar, atmacayı Altınüzüm Aile Hekimi Velioğlu'na getirdi. Dr. Ahmet Velioğlu, hayvanı besleyerek tedavisini yapmaya başladı. 3 ay boyunca atmacayla ilgilenen Velioğlu, tüyleri bile çıkmayan hayvanı elleriyle besledi.

Velioğlu, kendini toparlayan ve yaraları iyileşen yavruyu, İslahiye Milli Parklar Doğa Koruma Şefliğine teslim etti . Dr. Velioğlu, "Bundan üç ay önce tam mesai bitmek üzereydi, çocuklar kuş getirdi. Yuvadan düşmüş galiba. Baktım ki halk arasında 'kerkenez' olarak bilinen atmaca yavrusu. Ayağında yaralar vardı, hiçbir şey yemiyor ve halsizdi. İmkanlarım ölçüsünde tedavi ettim. Her gün tavuk ciğeri alarak besledim. Aslında doğaya salmak istedim ama kuyruğu olmadığı için tereddüt ettim. Sonra da Milli Parklar Şefliğini aradım. Doğaya salınmak üzere yetkililere teslim ettim" diye konuştu.

Hayvanları çok sevdiği için  çevredeki vatandaşların yaralı hayvan görünce kendisine getirdiğini anlatan Aile Hekimi, bu tür durumlarda gönüllü olarak yardıma hazır olduğunu belirterek, "Vatandaşlar benim iyi bir hayvansever olduğumu bilmeleri nedeniyle böyle yardıma muhtaç hayvanları bana getiriyorlar. Ben de mutlu oluyorum. Aslında toplumuz da bu konuda duyarlı bir tavır sergilemeye başladı. Bu konuda mesafe kat etmeye başladı. Bu da beni ayrıca mutlu ediyor" dedi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2