Büyükşehir Belediyesi'nden "Engellilerle Duygudaşlık" Konulu Etkinlik

Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarına uyumluluğunu hedefleyen "Engellilerle Duygudaşlık" konulu etkinlik düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi'nden "Engellilerle Duygudaşlık" Konulu Etkinlik

Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarına uyumluluğunu hedefleyen "Engellilerle Duygudaşlık" konulu etkinlik düzenledi. Etkinlikte, şehir içinde toplu taşıma araçlarını kullanan engelli vatandaşlara çeşitli hediyeler verildi. "Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet Sürme" temalı "Birlikte Yürüyelim" sloganıyla kutlanmaya devam edilen Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Yeşilsu Otobüs Durağı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Tramvay Durağı'nda araç bekleyen engelliler, vatandaşların engellilere yönelik hassasiyet artıran örnek davranışlarla farkındalık oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Engelliler ve Yaşlılar Şube Müdürü Yusuf Çelebi, "Avrupa Hareketliliği Haftası kapsamında kortejimizi gerçekleştirmiştik. Bugün de 'Engellilerle Duygudaşlık' etkinliğimizi yapıyoruz. 'Önemli olan yürümek, engellilerle duygudaşlık' sloganlarıyla çalışmamızı tanıtıyoruz. Toplu taşıma, bisiklete binme ve yürüme en önemli üç unsurumuz. Çevrenin ve insan sağlığının önemine vurgu yapıyoruz" diye konuştu.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2