Kavaklık Parkında Sonbahar Manzarası

Gaziantep kent merkezinde; içerisinde yetişkinler, engelliler ve çocuklar için spor aleti ve yürüyüş alanlarının da bulunduğu Kavaklık Parkı, yüzlerce yıllık ağaçların yapraklarını dökmesiyle rengarenk oldu.

Kavaklık Parkında Sonbahar Manzarası

Sabah saatlerinde içinden kentin simgelerinden Alleben Deresi'nin geçtiği parka gelen ziyaretçiler yürüyüş yapma fırsatı bulurken, kış mevsiminde sonbahar manzarasının hakim olduğu mekan fotoğraf meraklılarının da adresi haline geldi.
Parka sürekli geldiklerini söyleyen Betül ve Fatma Yılamaz kardeşler de keyifli vakit geçirdiklerini ifade etti. Betül Yılamaz, "Evimiz buraya çok yakın haftada bir defa da olsa buraya geliyoruz. Doğayı ve yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Kış Gaziantep'e geç geliyor. Buraya sık sık gelerek son güneşli günleri değerlendiriyoruz. Farklı tonları bir arada gördüğümüz bir yer burası. Hem fotoğraf çekiyoruz. Hem de kafamızı dinliyoruz" dedi.

Parkta yürüyüş yapan ve her mevsiminin ayrı güzel olduğunu anlatan Mustafa Solmaz ise "Park havası, trafikten uzak olması, Gaziantep'i ikiye bölen büyük bir parçası oluşu, belediyenin faal çalışmalarının olması bizi memnun ediyor. Bu parkın, her mevsimi ayrı güzel" diye konuştu.

Gaziantep Haber

Haber27

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2