Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Şahinbey Belediyesi Gaziantep'in tarihi mekanlarını restore ederek turizme kazandırmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Şahinbey Belediyesi Gaziantep'in yıllara yenik düşen yapıları ve bu yapıların tekrardan aslına uygun hale gelmesi için restorasyon çalışmalarına gece gündüz demeden aralıksız devam ediyor.

Şahinbey Bölgesi'ndeki tarihi yapıların restorasyon çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, "İlk restorasyonumuz Gümrük hanıydı. Burayı 9 ay gibi kısa sürede tamamladık ve yaşayan müzeye dönüştürdük. Daha sonra tarihi Bostancı Mektebi'nin restorasyonunu gerçekleştirdik ve orayı kültür evi olarak hizmete sunduk. Şehreküstü bölgesinde 11.6 kilometre sokak sağlıklaştırması çalışması yaparak oradaki tarihi konakları restore ettik. Eski Savaş müzesi tamamen çökmek üzereydi çevresindeki evleri de satın alıp genişleterek restorasyonunu tamamladık. Şahinbey Milli Mücadele Müzesi olarak hizmete sunduk. Kılınçoğlu, Delbes mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. Bundaki amacımız mahallenin altında çökme riski olan mağaraları restore ederek turizme kazandırmak" şeklinde konuştu.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2