Tahmazoğlu "Yaya Geçidi Önceliği" Nöbetine Katıldı

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Yaya Geçidi Önceliği" nöbetine katılarak sürücülere ve vatandaşlara trafik kurallarını anlatan broşürler dağıttı.

Tahmazoğlu "Yaya Geçidi Önceliği" Nöbetine Katıldı

Tüm şehirlerde, başta okullar olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla  "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Lisesi önündeki kavşakta öğrencilerle birlikte otobüsteki vatandaşlara ve araç şoförlerine broşür dağıtıp, çikolata ikram ederek yayalara öncelik tanımalarını istedi.

Başkanı Tahmazoğlu, şoförlere dönük bilinçlendirme çalışması yapıldığını ifade ederek "Öncelikle İçişleri Bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. 2019 yılı yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edildi. Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz sloganıyla Başkarakol kavşağında yayalara ve şoförlere dönük bilinçlendirme çalışması yaparak onlara broşürler dağıttık. Kaldırımlar ve yaya geçitleri yayalarımızın. Özellikle sürücülerimizin araç kullanmadıkları zaman bir yaya olduğunu düşünerek, yayalara öncelik vermesini, geçiş hakkı tanımasını, can güvenliği açısından hatırlatıyoruz. Buna uyan şoförlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu bilinçlendirme çalışması tüm Türkiye'de aynı anda yapıldı. Biz de trafik polislerimiz, Gaziantep Lisesi öğrencilerimizle birlikte bu etkinliğe katıldık. İnşallah hiçbir trafik kazasının olmadığı herkesin güvenle seyahat ettiği bir yıl olmasını diliyorum" dedi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2