Taksi Şoföründen Örnek Davranış

Bir taksi şoförü, müşterisinin torpido gözünde unuttuğu 87 bin lirayı sahibine teslim etti. Taksicinin bu davranışı büyük bir takdir topladı.

Taksi Şoföründen Örnek Davranış

Bir taksi şoförü, müşterisinin torpido gözünde unuttuğu 87 bin lirayı sahibine teslim etti. Taksicinin bu davranışı büyük bir takdir topladı.

Taksicilik yapan Mehmet Karabıyık, taksisine binen müşterisinin torpido gözünde unuttuğu 87 bin lirayı farkedince sahibine teslim etti. Parayı teslim edebilmek için 100 kilometreden fazla mesafe kat eden taksicinin bu hareketi büyük takdir topladı.
Parasına kavuşan vatandaş büyük sevinç yaşarken, parasını kendisine eksiksiz ulaştıran taksici Karabıyık'ı 600 lira ile ödüllendirildi.

İlk defa böyle bir şey yaşadığını anlatan taksici Mehmet Karabıyık, "Yaklaşık 25 yıldır taksicilik yapıyorum. İlk defa böyle bir şey yaşadım. Geçtiğimiz günlerde iki kişiyi müşteri olarak aracıma aldım. Aldığım yolcuları Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya götürdüm ve bıraktım. Dönüş yolculuğundayken Suruç civarlarında torpido gözüne bakınca içi para dolu bir poşet gördüm. Sonra tekrar dönerek parayı sahibine teslim ettim" diye konuştu.

Parasını unutan müşterisinin kendisini görünce büyük bir mutluluk yaşadığını ve teşekkür amaçlı kendisine 600 lira verdiğini anlatan taksici, "Parayı alıp tekrar götürdüm. Parayı unutan vatandaş beni görünce havalara uçtu. Parasını kaybettiği ve bana ulaşamadığı için çok büyük sıkıntı yaşamış. Ama beni karşısında görünce büyük bir şok ve mutluluk yaşadı. 87 bin lirayı kendisine teslim ettim. Kendisi de bana teşekkür babında 600 lira para verdi" dedi.

Karabıyık, "O paradan bana hayır gelmezdi. Ben o parayı yiyemezdim. Çünkü o para huzursuzluk verirdi. Ama ben ona 87 bin lirayı verdikten sonra kendisinin bana verdiği 600 lira benim için çok daha fazla değerli oldu" diyerek parayı sahibine ulaştırdığı için huzurlu olduğunu söyledi.

Gaziantep Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner2